BYDGOSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

19 WRZEŚNIA 2021

„Tato - bądź, prowadź, chroń”

 

W niedzielę 19 września 2021r., ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna – już dziewiąta edycja – tego wielkiego święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia ludzkiego na wszystkich etapach życia oraz przywiązania do rodziny, rozumianej jako trwały związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej.

 

W tym roku, ze względu na ograniczenia pandemiczne uczestnicy marszu przejdą w trzech grupach. Pierwsza grupa wyruszy z bydgoskiego Starego Rynku o godz. 14:00. Druga grupa z ul. Przyrzecze o godz. 14:10 a trzecia grupa z ul. Grodzkiej, przy Seminarium o godz. 14:20. Wszystkie grupy przejdą ul. Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Plac Weyssenhoffa, AL. Ossolińskich i ul. Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego a’ Paulo.
Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji (park rozrywki, alpaki itp.). Jednocześnie od godz. 15.00 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”, podczas którego wystąpią znane zespoły min. Żuki.

 

„Tato – bądź, prowadź, chroń”- z takim hasłem na ulice Bydgoszczy wyjdą wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia. Hasło jest powiązane z ogólnopolską kampanią społeczną mającą na celu przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca, czyli na uroczystość św. Józefa.
– Dzień Ojca od lat jest w cieniu Dnia Matki. A tymczasem, w dobie powszechnego kryzysu męskości, należy w sposób szczególny doceniać ojcostwo oraz przypominać jak ważna jest rola ojca w kształtowaniu życia rodzinnego i społecznego. – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum życia i Rodziny.

 

– Przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca nada temu świętu konkretną treść, ponieważ to właśnie św. Józef jest od wieków stawiany jako wzór ojcostwa, czemu wyraz dał papież Franciszek, ogłaszając rok 2021 rokiem świętego Józefa – zauważa Marek Piątkowski, organizator bydgoskiego Marszu.

Organizatorami bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. Współpracujemy z Centrum Życia i Rodziny w Warszawie.