X BYDGOSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

W niedzielę -19 czerwca,

ulicami Bydgoszczy przeszedł X Marsz dla Życia i Rodziny.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu są słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: 

„I ŚLUBUJĘ CI”

Słowa te mają zwrócić naszą uwagę na moment zaślubin, który zazwyczaj staje się początkiem życia małżeńskiego i rodzinnego. Dla wielu małżonków jest to przypomnienie i uświadomienie sobie znaczenia wypowiadanych w niej słów.

Chcemy, aby rodziny poprzez uczestnictwo w marszu zaświadczyły o pięknej i trwałej miłości małżeńskiej i rodzinnej. Aby rodziny dawały młodemu pokoleniu przykład wierności podstawowym wartościom. Aby tym, którzy się wahają z założeniem rodziny dodać odwagi i ogólnie aby wokół tradycyjnej rodziny tworzyć przyjazny klimat. Dodatkowym elementem potwierdzającym trwanie w związku małżeńskim będzie niesiony gadżet, na którym małżonkowie pokażą liczbę wspólnie przeżytych lat.

powiedzieli, Regina i Marek Piątkowscy, organizatorzy bydgoskiego marszu.

Marsz rozpoczęła msza w katedrze bydgoskiej, której przewodniczył  ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Obecność na marszu to jednocześnie opowiedzenie się po stronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Ruch Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. Wsparcia merytorycznego udziela nam także Centrum Życia i Rodziny z Warszawy, które jest koordynatorem Marszy w Polsce.

Słowo skierowane przez bp. Krzysztofa Włodarczyka do uczestników  Marszu dla Życia i Rodziny

Zobacz więcej zdjęć